CWR26HC336MCFB\PR
Mfr.Part #
CWR26HC336MCFB\PR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Capacitance :
33μF
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Voltage - Rated :
15V
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Manufacturer Size Code :
F
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
C (0.01%)
Published :
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Datasheets
CWR26HC336MCFB\PR
33μF ±20% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)