CWR26HC336MCFA\HR
Mfr.Part #
CWR26HC336MCFA\HR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
F
Voltage - Rated :
15V
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Capacitance :
33μF
Failure Rate :
C (0.01%)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CWR26HC336MCFA\HR
33μF ±20% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HC336MCFA\HR Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 800mOhm in this case.