CWR26HC336MBFZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HC336MBFZ
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
21 Weeks
Type :
Conformal Coated
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Reliability
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code :
F
Failure Rate :
B (0.1%)
Voltage - Rated :
15V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Capacitance :
33μF
Published :
Tolerance :
±20%
Datasheets
CWR26HC336MBFZ
33μF ±20% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HC336MBFZ\TR Overview
A series resistance (ESR), also known as internal resistance, measures the loss of useful energy in a simple electronic circuit with a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 800mOhm.