CWR26HC336MBFC\HR
Mfr.Part #
CWR26HC336MBFC\HR
Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Tolerance :
±20%
Published :
Capacitance :
33μF
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Failure Rate :
B (0.1%)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Rated :
15V
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Datasheets
CWR26HC336MBFC\HR
33μF ±20% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)