CWR26HC336MBFC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HC336MBFC
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
5.588mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
33μF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Tolerance :
±20%
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Packaging :
Bulk
Feature :
High Reliability
Height :
1.78mm
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Manufacturer Size Code :
F
Width :
3.429mm
Voltage - Rated :
15V
Type :
Conformal Coated
Failure Rate :
B (0.1%)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Depth :
3.43mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
MIL-PRF-55365
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Mount :
Surface Mount
Datasheets
CWR26HC336MBFC
33μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 800mOhm Bulk 2214 (5634 Metric)
CWR26HC336MBFC Overview
This resistor has a resistance of 800mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.