CWR26HC336MBFA\HR
Mfr.Part #
CWR26HC336MBFA\HR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Factory Lead Time :
21 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
F
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Capacitance :
33μF
Published :
Voltage - Rated :
15V
Failure Rate :
B (0.1%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Datasheets
CWR26HC336MBFA\HR
33μF ±20% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)