CWR26HC336KCFZ
Mfr.Part #
CWR26HC336KCFZ
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Failure Rate :
C (0.01%)
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Capacitance :
33μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Voltage - Rated :
15V
Manufacturer Size Code :
F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Published :
Datasheets
CWR26HC336KCFZ
33μF ±10% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)