CWR26HC336KCFC\PR
Mfr.Part #
CWR26HC336KCFC\PR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Voltage - Rated :
15V
Tolerance :
±10%
Manufacturer Size Code :
F
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Failure Rate :
C (0.01%)
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Capacitance :
33μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CWR26HC336KCFC\PR
33μF ±10% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HC336KCFC\PR Overview
In a simple circuit consisting of a resistor and a perfect capacitor, equivalent series resistance (ESR) determines the amount of valuable energy lost. All circuits with a resistor and a capacitor have 800mOhm as their resistance.