CWR26HC336KCFC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HC336KCFC
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Height :
1.78mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
15V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Capacitance :
33μF
Type :
Conformal Coated
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Depth :
3.43mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Packaging :
Bulk
Mount :
Surface Mount
Width :
3.429mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
High Reliability
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Military Standard :
MIL-PRF-55365
Failure Rate :
C (0.01%)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
5.588mm
Manufacturer Size Code :
F
Datasheets
CWR26HC336KCFC
33μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 800mOhm Bulk 2214 (5634 Metric)