CWR26HC336KCFB\TR
Mfr.Part #
CWR26HC336KCFB\TR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
F
Capacitance :
33μF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15V
Failure Rate :
C (0.01%)
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
CWR26HC336KCFB\TR
33μF ±10% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HC336KCFB\TR Overview
A simple electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor has an equivalent series resistance of 800mOhm, also referred to as internal resistance.