CWR26HC336KCFA\TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HC336KCFA\TR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Manufacturer Size Code :
F
Type :
Conformal Coated
Tolerance :
±10%
Published :
Failure Rate :
C (0.01%)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Feature :
High Reliability
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
33μF
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Voltage - Rated :
15V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
CWR26HC336KCFA\TR
33μF ±10% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)