CWR26HC336KBFZ\TR
Mfr.Part #
CWR26HC336KBFZ\TR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Voltage - Rated :
15V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Manufacturer Size Code :
F
Failure Rate :
B (0.1%)
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
33μF
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Datasheets
CWR26HC336KBFZ\TR
33μF ±10% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HC336KBFZ\TR Overview
A series resistance (ESR), also known as internal resistance, measures the loss of useful energy in a simple electronic circuit with a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 800mOhm.