CWR26HC336KBFZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HC336KBFZ
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Feature :
High Reliability
Type :
Conformal Coated
Capacitance :
33μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Published :
Voltage - Rated :
15V
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Failure Rate :
B (0.1%)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Manufacturer Size Code :
F
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Datasheets
CWR26HC336KBFZ
33μF ±10% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HC336KBFZ\TR Overview
A series resistance (ESR), also known as internal resistance, measures the loss of useful energy in a simple electronic circuit with a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 800mOhm.