CWR26HC336KBFC\PR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HC336KBFC\PR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Voltage - Rated :
15V
Manufacturer Size Code :
F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Capacitance :
33μF
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Feature :
High Reliability
Type :
Conformal Coated
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Failure Rate :
B (0.1%)
Datasheets
CWR26HC336KBFC\PR
33μF ±10% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HC336KBFC\PR Overview
In a simple circuit consisting of a resistor and a perfect capacitor, equivalent series resistance (ESR) determines the amount of valuable energy lost. All circuits with a resistor and a capacitor have 800mOhm as their resistance.