CWR26HC336KBFB\TR
Mfr.Part #
CWR26HC336KBFB\TR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
33μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Manufacturer Size Code :
F
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Tolerance :
±10%
Failure Rate :
B (0.1%)
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Voltage - Rated :
15V
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Datasheets
CWR26HC336KBFB\TR
33μF ±10% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)