CWR26HC336KBFA
Mfr.Part #
CWR26HC336KBFA
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Tantalum Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
3.43mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Military Standard :
MIL-PRF-55365
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Max Operating Temperature :
125°C
Manufacturer Size Code :
F
Width :
3.429mm
Voltage - Rated :
15V
Tolerance :
±10%
Length :
5.588mm
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Feature :
High Reliability
Height :
1.78mm
Capacitance :
33μF
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
B (0.1%)
Datasheets
CWR26HC336KBFA
33μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 800mOhm Bulk 2214 (5634 Metric)