CWR26HC336JCFC\TR
Mfr.Part #
CWR26HC336JCFC\TR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Tolerance :
±5%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Manufacturer Size Code :
F
Failure Rate :
C (0.01%)
Voltage - Rated :
15V
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Capacitance :
33μF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CWR26HC336JCFC\TR
33μF ±5% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)