CWR26HC336JCFB\PR
Mfr.Part #
CWR26HC336JCFB\PR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±5%
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Manufacturer Size Code :
F
Capacitance :
33μF
Voltage - Rated :
15V
Failure Rate :
C (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Datasheets
CWR26HC336JCFB\PR
33μF ±5% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HC336JCFB\PR Overview
In a simple circuit consisting of a resistor and a perfect capacitor, equivalent series resistance (ESR) determines the amount of valuable energy lost. All circuits with a resistor and a capacitor have 800mOhm as their resistance.