CWR26HC336JCFA\TR
Mfr.Part #
CWR26HC336JCFA\TR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Failure Rate :
C (0.01%)
Voltage - Rated :
15V
Capacitance :
33μF
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Tolerance :
±5%
Manufacturer Size Code :
F
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
CWR26HC336JCFA\TR
33μF ±5% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)