CWR26HC336JCFA\PR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HC336JCFA\PR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Tolerance :
±5%
Published :
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Failure Rate :
C (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
33μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
15V
Type :
Conformal Coated
Manufacturer Size Code :
F
Feature :
High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Datasheets
CWR26HC336JCFA\PR
33μF ±5% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HC336JCFA\PR Overview
A series resistance (ESR), also known as internal resistance, measures the loss of useful energy in a simple electronic circuit with a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 800mOhm.