CWR26HC336JBFZ\TR
Mfr.Part #
CWR26HC336JBFZ\TR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Voltage - Rated :
15V
Failure Rate :
B (0.1%)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Manufacturer Size Code :
F
Tolerance :
±5%
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Capacitance :
33μF
Datasheets
CWR26HC336JBFZ\TR
33μF ±5% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)