CWR26HC336JBFZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HC336JBFZ
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Capacitance :
33μF
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Published :
Voltage - Rated :
15V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Failure Rate :
B (0.1%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Reliability
Tolerance :
±5%
Type :
Conformal Coated
Factory Lead Time :
6 Weeks
Manufacturer Size Code :
F
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CWR26HC336JBFZ
33μF ±5% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)