CWR26HC336JBFC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HC336JBFC
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Voltage - Rated :
15V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Reliability
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Failure Rate :
B (0.1%)
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Manufacturer Size Code :
F
Capacitance :
33μF
Published :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Type :
Conformal Coated
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Datasheets
CWR26HC336JBFC
33μF ±5% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HC336JBFC\HR Overview
A simple electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor has an equivalent series resistance of 800mOhm, also referred to as internal resistance.