CWR26HC336JBFB\TR
Mfr.Part #
CWR26HC336JBFB\TR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Failure Rate :
B (0.1%)
Factory Lead Time :
49 Weeks
Capacitance :
33μF
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Manufacturer Size Code :
F
Voltage - Rated :
15V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CWR26HC336JBFB\TR
33μF ±5% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HC336JBFB\TR Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 800mOhm in this case.