CWR26HC336JBFA\HR
Mfr.Part #
CWR26HC336JBFA\HR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Manufacturer Size Code :
F
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Voltage - Rated :
15V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Failure Rate :
B (0.1%)
Capacitance :
33μF
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Datasheets
CWR26HC336JBFA\HR
33μF ±5% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HC336JBFA\HR Overview
Equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance, is a value representing the loss of useful energy in a simple electronic circuit consisting of a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 800mOhm.