CWR26HC226MCGZ
Mfr.Part #
CWR26HC226MCGZ
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Capacitance :
22µF
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Failure Rate :
C (0.01%)
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
49 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
15V
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Manufacturer Size Code :
G
Datasheets
CWR26HC226MCGZ
22μF ±20% 275mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26HC226MCGZ\TR Overview
A series resistance (ESR), also known as internal resistance, measures the loss of useful energy in a simple electronic circuit with a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 275mOhm.