CWR26HC226MCGA\TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HC226MCGA\TR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Type :
Conformal Coated
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Feature :
High Reliability
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Mounting Type :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
G
Factory Lead Time :
21 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
15V
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
C (0.01%)
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Datasheets
CWR26HC226MCGA\TR
22μF ±20% 275mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26HC226MCGA\TR Overview
This resistor has a resistance of 275mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.