CWR26HC226MBGZ\TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HC226MBGZ\TR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Feature :
High Reliability
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Type :
Conformal Coated
Failure Rate :
B (0.1%)
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Manufacturer Size Code :
G
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Capacitance :
22µF
Voltage - Rated :
15V
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Datasheets
CWR26HC226MBGZ\TR
22μF ±20% 275mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)