CWR26HC226MBGZ\PR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HC226MBGZ\PR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Failure Rate :
B (0.1%)
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
22µF
Manufacturer Size Code :
G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Feature :
High Reliability
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
15V
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Datasheets
CWR26HC226MBGZ\PR
22μF ±20% 275mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26HC226MBGZ\PR Overview
In a simple circuit consisting of a resistor and a perfect capacitor, equivalent series resistance (ESR) determines the amount of valuable energy lost. All circuits with a resistor and a capacitor have 275mOhm as their resistance.