CWR26HC226MBGZ\HR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HC226MBGZ\HR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
22µF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
B (0.1%)
Voltage - Rated :
15V
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Conformal Coated
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
±20%
Published :
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Feature :
High Reliability
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Manufacturer Size Code :
G
Datasheets
CWR26HC226MBGZ\HR
22μF ±20% 275mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26HC226MBGZ\HR Overview
A series resistance (ESR), also known as internal resistance, measures the loss of useful energy in a simple electronic circuit with a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 275mOhm.