CWR26HC107MCHB\PR
Mfr.Part #
CWR26HC107MCHB\PR
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Voltage - Rated :
15V
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Failure Rate :
C (0.01%)
Tolerance :
±20%
Capacitance :
100μF
Manufacturer Size Code :
H
Datasheets
CWR26HC107MCHB\PR
100μF ±20% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26HC107MCHB\PR Overview
This resistor has a resistance of 180mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.