CWR26HC107MBHB\HR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HC107MBHB\HR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Failure Rate :
B (0.1%)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
100μF
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Reliability
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Type :
Conformal Coated
Manufacturer Size Code :
H
Voltage - Rated :
15V
Datasheets
CWR26HC107MBHB\HR
100μF ±20% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26HC107MBHB\HR Overview
A series resistance (ESR), also known as internal resistance, measures the loss of useful energy in a simple electronic circuit with a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 180mOhm.