CWR26HC107KCHA\TR
Mfr.Part #
CWR26HC107KCHA\TR
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Stock
575
In Stock :
575
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Rated :
15V
Capacitance :
100μF
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Manufacturer Size Code :
H
Failure Rate :
C (0.01%)
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm