CWR26HC107JBHA\PR
Mfr.Part #
CWR26HC107JBHA\PR
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±5%
Failure Rate :
B (0.1%)
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100μF
Voltage - Rated :
15V
Manufacturer Size Code :
H
Datasheets
CWR26HC107JBHA\PR
100μF ±5% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26HC107JBHA\PR Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 180mOhm in this case.