CWR26HC106MBFA\HR
Mfr.Part #
CWR26HC106MBFA\HR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Failure Rate :
B (0.1%)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Manufacturer Size Code :
F
Voltage - Rated :
15V
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Published :
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Datasheets
CWR26HC106MBFA\HR
10μF ±20% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HC106MBFA\HR Overview
A series resistance (ESR), also known as internal resistance, measures the loss of useful energy in a simple electronic circuit with a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 667mOhm.