CWR26HC106KCFC\TR
Mfr.Part #
CWR26HC106KCFC\TR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Failure Rate :
C (0.01%)
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Voltage - Rated :
15V
Capacitance :
10μF
Manufacturer Size Code :
F
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Datasheets
CWR26HC106KCFC\TR
10μF ±10% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)