CWR26HB226MBGZ\PR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HB226MBGZ\PR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
15 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Conformal Coated
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
15V
Failure Rate :
B (0.1%)
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Published :
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Manufacturer Size Code :
G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Feature :
High Reliability
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Datasheets
CWR26HB226MBGZ\PR
22μF ±20% 275mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26HB226MBGZ\PR Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 275mOhm in this case.