CWR26HB226MBGB\PR
Mfr.Part #
CWR26HB226MBGB\PR
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
15V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Manufacturer Size Code :
G
Failure Rate :
B (0.1%)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Capacitance :
22µF
Datasheets
CWR26HB226MBGB\PR
22μF ±20% 275mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)