CWR26HB226KBGC
Mfr.Part #
CWR26HB226KBGC
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Tolerance :
±10%
Failure Rate :
B (0.1%)
Capacitance :
22µF
Manufacturer Size Code :
G
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Voltage - Rated :
15V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Datasheets
CWR26HB226KBGC
22μF ±10% 275mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26HB226KBGC\HR Overview
In a simple circuit consisting of a resistor and a perfect capacitor, equivalent series resistance (ESR) determines the amount of valuable energy lost. All circuits with a resistor and a capacitor have 275mOhm as their resistance.