CWR26HB226KBGB\TR
Mfr.Part #
CWR26HB226KBGB\TR
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Manufacturer Size Code :
G
Voltage - Rated :
15V
Failure Rate :
B (0.1%)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Published :
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
±10%
Capacitance :
22µF
Datasheets
CWR26HB226KBGB\TR
22μF ±10% 275mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26HB226KBGB\TR Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 275mOhm in this case.