CWR26HB226JCGZ\PR
Mfr.Part #
CWR26HB226JCGZ\PR
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Failure Rate :
C (0.01%)
Manufacturer Size Code :
G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Published :
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Voltage - Rated :
15V
Capacitance :
22µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Datasheets
CWR26HB226JCGZ\PR
22μF ±5% 275mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26HB226JCGZ\PR Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 275mOhm in this case.