CWR26HB226JCGB
Mfr.Part #
CWR26HB226JCGB
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Manufacturer Size Code :
G
Voltage - Rated :
15V
Failure Rate :
C (0.01%)
Capacitance :
22µF
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Tolerance :
±5%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Datasheets
CWR26HB226JCGB
22μF ±5% 275mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26HB226JCGB\TR Overview
Equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance, is a value representing the loss of useful energy in a simple electronic circuit consisting of a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 275mOhm.