CWR26HB107KBHZ
Mfr.Part #
CWR26HB107KBHZ
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Manufacturer Size Code :
H
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100μF
Factory Lead Time :
21 Weeks
Failure Rate :
B (0.1%)
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15V
Datasheets
CWR26HB107KBHZ
100μF ±10% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)