CWR26HB107KBHA
Mfr.Part #
CWR26HB107KBHA
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Tantalum Capacitors
Height :
2.79mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Width :
3.81mm
Failure Rate :
B (0.1%)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Manufacturer Size Code :
H
ROHS3 Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-55365
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Length :
7.239mm
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
3.81mm
Mount :
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
15V
Capacitance :
100μF
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CWR26HB107KBHA
100μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 180mOhm Bulk 2915 (7338 Metric)
CWR26HB107KBHA Overview
This resistor has a resistance of 180mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.