CWR26HB106MCFC\PR
Mfr.Part #
CWR26HB106MCFC\PR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Capacitance :
10μF
Failure Rate :
C (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Rated :
15V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Manufacturer Size Code :
F
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Datasheets
CWR26HB106MCFC\PR
10μF ±20% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HB106MCFC\PR Overview
Equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance, is a value representing the loss of useful energy in a simple electronic circuit consisting of a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 667mOhm.