CWR26HB106MCFC\HR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HB106MCFC\HR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Published :
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Conformal Coated
Capacitance :
10μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Reliability
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Voltage - Rated :
15V
Factory Lead Time :
21 Weeks
Failure Rate :
C (0.01%)
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CWR26HB106MCFC\HR
10μF ±20% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HB106MCFC\HR Overview
This resistor has a resistance of 667mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.