CWR19KK226KCGA
Mfr.Part #
CWR19KK226KCGA
JESD-609 Code :
e0
Reference Standard :
MIL-PRF-55365/11
Positive Tolerance :
10%
Leakage Current :
0.006mA
Non-RoHS Compliant
Negative Tolerance :
10%
Tan Delta :
0.06
Pbfree Code :
No
Reach Compliance Code :
not_compliant
Height :
2.79mm
Capacitance :
22µF
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
8 Weeks
HTS Code :
Dielectric Material :
Tantalum
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Ripple Current :
120mA
Width :
2.79mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
ESR :
1400 mΩ
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Packaging :
Bulk
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Operating Temperature (Max) :
125°C
Size Code :
Length :
6.73mm
Datasheets
CWR19KK226KCGA
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.006mA Bulk
CWR19KK226KCGA Overview
We set the ripple current of the capacitor to 120mA.This capacitor has a leakage current of 0.006mA.Insulating oil has a tan delta of 0.06 when it goes through an electric dielectric test to determine its quality.
CWR19KK226KCGA Features
120mA is the ripple current of the capacitor
a leakage current of 0.006mA in this capacitor