CWR19JC226KCGC
Mfr.Part #
CWR19JC226KCGC
Tantalum Capacitors
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
JESD-609 Code :
e0
J BEND
ESR :
2500 mΩ
Reach Compliance Code :
not_compliant
Tan Delta :
0.06
Capacitance :
22µF
Pbfree Code :
No
Size Code :
Width :
2.79mm
Height :
2.79mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Max) :
125°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Leakage Current :
0.004mA
Reference Standard :
MIL-PRF-55365/11
Positive Tolerance :
10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Packing Method :
TR, 7 INCH
Factory Lead Time :
8 Weeks
Negative Tolerance :
10%
Length :
6.73mm
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Ripple Current :
90mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Datasheets
CWR19JC226KCGC
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Tape & Reel (TR)
CWR19JC226KCGC\TR Overview
The capacitor's ripple current is set to 90mA.The leakage current of this capacitor is 0.004mA. Tan Delta is an electrical dielectric test on the insulating oil used to determine its quality, and its tan delta is 0.06.
CWR19JC226KCGC\TR Features
90mA is the ripple current of the capacitor
a leakage current of 0.004mA in this capacitor