CWR19JB336KBHZ\TR
Mfr.Part #
CWR19JB336KBHZ\TR
Tantalum Capacitors
Negative Tolerance :
10%
Surface Mount :
yes
Positive Tolerance :
10%
Size Code :
Length :
7.24mm
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Polarity :
POLARIZED
Operating Temperature (Max) :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, 7 INCH
yes
Reference Standard :
MIL-PRF-55365/11
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Dielectric Material :
Tantalum
Width :
3.81mm
Terminal Finish :
Gold (Au)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
33μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
2.79mm
Tan Delta :
0.08
ESR :
900 mΩ
Ripple Current :
160mA