CWR19HC226KBFZ
Mfr.Part #
CWR19HC226KBFZ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
F
Datasheet
Download
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Military Standard :
MIL-PRF-55365
Package / Case :
F
Reach Compliance Code :
not_compliant
Height :
1.78mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Packaging :
Bulk
Tolerance :
10%
Length :
5.59mm
Min Operating Temperature :
-55°C
ECCN Code :
EAR99
Max Operating Temperature :
125°C
Pbfree Code :
No
HTS Code :
Tan Delta :
0.08
Depth :
3.43mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Ripple Current :
70mA
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
22µF
Leakage Current :
0.003mA
Polarity :
POLARIZED
Rated (DC) Voltage (URdc) :
15V